Ikke logget ind
Kirkebøger
Kirkebøger i Danmark
 AmtAntal herredAntal sognAntal kirkebøgerAntal færdigindtastetAntal opslagIndtastede posterIndtastede navneKomplet indtastet
Bornholm4247463135.3606.54561.1865,34%
Frederiksborg6691.81127333.12717.495131.7444,63%
Haderslev5448863186.6464.85351.9864,08%
Hjørring7962.37510396.34721.441726.57437,47%
Holbæk7892.1399362.13118.990164.3066,58%
København41205.590751.459.68564.3151.365.46713,43%
Maribo61042.17315371.71415.818138.1214,58%
Odense81164.16637609.70642.068286.3416,24%
Præstø7942.03756382.15036.486433.76521,63%
Randers111383.1833510.3325.58895.4904,13%
Ribe8812.66210366.64910.042145.0038,14%
Ringkøbing91273.20486419.03199.764622.95016,23%
Roskilde4561.19535200.8457.764179.84218,38%
Skanderborg7702.04313336.06924.255311.05917,47%
Sorø5932.12814362.52414.722169.9996,57%
Svendborg71043.30119493.71112.407113.7933,07%
Sønderborg3206265118.7262.23229.9934,38%
Thisted7991.90380270.23367.675548.63132,00%
Tønder5357832148.1651.61927.0632,82%
Vejle9932.58915437.8968.350226.3618,96%
Viborg121613.17132450.92728.061279.5049,51%
Ålborg81262.98584467.82869.338433.5649,55%
Århus6631.59933306.53133.525194.4687,39%
Åbenrå3205172114.1886.21066.58512,00%
Dansk Vestindiske Øer31868226.90716.62284.84433,23%
Færøerne64671011.14436510,51%
Grønland11583013.3284173.2852,20%
Slesvig-Holsten2267810184000,00%
DSUK702561.0571654.30473,60%
Denne web side indeholder en oversigt over alle danske Kirkebøger slægtsforskning, slægtsforskning danmark, danske Kirkebøger, Kirkebog oversigt, genealogisk forum, genealogisk forskning, genealogisk søgning