Ikke logget ind
Kirkebøger
Kirkebøger i Danmark
 AmtAntal herredAntal sognAntal kirkebøgerAntal færdigindtastetAntal opslagIndtastede posterIndtastede navneKomplet indtastet
Bornholm4247987140.1457.85368.6715,01%
Frederiksborg6691.92730341.28219.163148.6665,38%
Haderslev5441.5533298.9075.01755.0232,38%
Hjørring7962.64611414.15525.355799.33837,99%
Holbæk7892.16813364.50722.552201.3118,18%
København41216.575611.639.75966.5701.448.08812,54%
Maribo61042.27515379.46815.852161.5025,95%
Odense81174.89236654.68744.273296.8826,80%
Præstø7942.11058385.08437.316645.67637,39%
Randers111383.5113526.8275.730103.9724,47%
Ribe8812.93912388.05810.902165.3168,26%
Ringkøbing91273.58289441.288105.451657.32716,60%
Roskilde4561.21625202.2827.775201.98020,31%
Skanderborg7702.28813350.55224.720316.56116,68%
Sorø5932.19514367.80014.809176.1416,86%
Svendborg71044.76919576.69412.902116.7733,36%
Sønderborg3201.3095232.0172.24834.0111,92%
Thisted7992.12186281.40070.347581.36031,89%
Tønder5351.6232269.1881.62528.7561,39%
Vejle9932.88215456.4138.573239.7799,46%
Viborg121613.52733470.00631.122307.01910,37%
Ålborg81263.33988487.18274.621500.92112,51%
Århus6631.77640316.91540.267228.8067,62%
Åbenrå3201.2042222.4396.47868.1145,14%
Dansk Vestindiske Øer31868226.90716.62284.84833,23%
Færøerne64671011.14436620,52%
Grønland11583013.3284213.3022,21%
Slesvig-Holsten2268810184000,00%
DSUK703261.1461654.45468,94%
Denne web side indeholder en oversigt over alle danske Kirkebøger slægtsforskning, slægtsforskning danmark, danske Kirkebøger, Kirkebog oversigt, genealogisk forum, genealogisk forskning, genealogisk søgning