Ikke logget ind
Kirkebøger
Kirkebøger i Danmark
 AmtAntal herredAntal sognAntal kirkebøgerAntal færdigindtastetAntal opslagIndtastede posterIndtastede navneKomplet indtastet
Bornholm4247635137.2326.64963.5275,04%
Frederiksborg6691.86528336.65718.366136.4574,66%
Haderslev5448873186.7004.93552.4614,00%
Hjørring7962.38011396.60222.809754.15338,28%
Holbæk7892.15311362.86120.195180.1357,42%
København41205.961581.495.67765.3041.397.95413,34%
Maribo61042.22015374.41815.828140.5514,61%
Odense81174.47334627.83042.802288.2136,61%
Præstø7942.06057382.85536.733504.08526,12%
Randers111383.1933510.8915.645100.1614,40%
Ribe8812.66811367.15810.380150.5978,14%
Ringkøbing91273.23286420.937103.441639.53816,47%
Roskilde4561.20025201.0367.765181.08018,34%
Skanderborg7702.05913337.11324.509312.72617,32%
Sorø5932.16514364.46814.732170.2926,53%
Svendborg71043.31719494.72612.493114.4803,42%
Sønderborg3206335119.1312.23231.1334,52%
Thisted7991.91385270.69669.843565.69432,48%
Tønder5357842148.2791.61927.0832,83%
Vejle9932.59915439.9308.566232.8289,56%
Viborg121613.18732452.31328.343284.7259,65%
Ålborg81263.01685469.90671.010457.93110,72%
Århus6631.60534307.20236.362210.0947,51%
Åbenrå3205212114.4016.25467.41112,12%
Dansk Vestindiske Øer31868226.90716.62284.84433,23%
Færøerne64671011.14436510,51%
Grønland11583013.3284193.2952,22%
Slesvig-Holsten2268710184000,00%
DSUK702561.0571654.36473,89%
Denne web side indeholder en oversigt over alle danske Kirkebøger slægtsforskning, slægtsforskning danmark, danske Kirkebøger, Kirkebog oversigt, genealogisk forum, genealogisk forskning, genealogisk søgning