Ikke logget ind
Kirkebøger
Kirkebøger i Danmark
 AmtAntal herredAntal sognAntal kirkebøgerAntal færdigindtastetAntal opslagIndtastede posterIndtastede navneKomplet indtastet
Bornholm4247636137.2326.75665.9355,12%
Frederiksborg6691.86229336.40118.892142.3455,05%
Haderslev5448873186.7004.97354.0914,14%
Hjørring7962.38011396.60225.274792.63239,76%
Holbæk7892.15312362.86120.998193.0748,21%
København41205.964591.496.10566.0881.426.77113,66%
Maribo61042.22015374.41815.834149.2645,22%
Odense81174.47334627.83043.495293.3126,94%
Præstø7942.06058382.85537.166596.51833,91%
Randers111383.1933511.0375.722102.3664,59%
Ribe8812.66812367.15810.564158.0808,60%
Ringkøbing91273.23289420.937104.408646.87116,69%
Roskilde4561.20025201.0367.772184.43418,66%
Skanderborg7702.09613337.96324.613313.21017,28%
Sorø5932.16514364.46814.765172.8546,68%
Svendborg71043.31719494.72612.807115.9843,45%
Sønderborg3206335119.1312.24231.9044,55%
Thisted7991.91385270.69669.870567.36732,62%
Tønder5357842148.2791.62427.8893,00%
Vejle9932.60015440.2048.572234.8049,67%
Viborg121613.18733452.32629.181289.8419,80%
Ålborg81263.03386470.09673.195483.10511,49%
Århus6631.60537307.20238.330220.5267,76%
Åbenrå3205222114.4546.38767.83812,14%
Dansk Vestindiske Øer31868226.90716.62284.84833,23%
Færøerne64671011.14436620,52%
Grønland11583013.3284193.2962,21%
Slesvig-Holsten2268810184000,00%
DSUK703261.1461654.36468,15%
Denne web side indeholder en oversigt over alle danske Kirkebøger slægtsforskning, slægtsforskning danmark, danske Kirkebøger, Kirkebog oversigt, genealogisk forum, genealogisk forskning, genealogisk søgning