Ikke logget ind
Kirkebøger
Kirkebøger i Danmark
 AmtAntal herredAntal sognAntal kirkebøgerAntal færdigindtastetAntal opslagIndtastede posterIndtastede navneKomplet indtastet
Bornholm4247464135.3606.19759.5785,41%
Frederiksborg6691.81126333.13817.289127.4774,28%
Haderslev5448863186.6464.70651.5054,06%
Hjørring7962.37510396.34721.139696.06635,85%
Holbæk7892.1399362.13118.458157.2566,16%
København41205.590751.459.68563.6751.324.71612,95%
Maribo61042.17315371.71415.814135.3404,38%
Odense81164.16637610.03941.102280.0246,18%
Præstø7942.03756382.45536.171406.76019,79%
Randers111383.1832510.3325.50890.4263,87%
Ribe8812.64610366.5669.939141.9158,00%
Ringkøbing91273.20482419.02796.397615.27116,08%
Roskilde4561.19521200.8457.751178.30117,91%
Skanderborg7702.04313336.37823.916310.23317,38%
Sorø5932.12814362.52414.711169.3086,50%
Svendborg71043.30119493.71112.175111.6713,03%
Sønderborg3206265118.7262.23129.9754,38%
Thisted7991.90375270.23364.874535.73931,76%
Tønder5367832148.1651.61927.0442,82%
Vejle9932.58915437.8968.350224.4048,83%
Viborg121613.17131450.92727.025269.9499,16%
Ålborg81262.98584467.82869.247422.3099,01%
Århus6631.59932306.53132.020186.1277,28%
Åbenrå3205172114.1886.21066.53012,00%
Dansk Vestindiske Øer31868226.90716.47184.26832,34%
Færøerne74671011.14436510,51%
Grønland11483013.3284173.2852,19%
Slesvig-Holsten1569410184000,00%
DSUK702561.0571654.30273,79%
Denne web side indeholder en oversigt over alle danske Kirkebøger slægtsforskning, slægtsforskning danmark, danske Kirkebøger, Kirkebog oversigt, genealogisk forum, genealogisk forskning, genealogisk søgning