Ikke logget ind
Kirkebøger
Kirkebøger i Danmark
 AmtAntal herredAntal sognAntal kirkebøgerAntal færdigindtastetAntal opslagIndtastede posterIndtastede navneKomplet indtastet
Bornholm4247464135.3605.37254.6734,84%
Frederiksborg6691.81126333.13817.054122.9904,13%
Haderslev5448863186.6464.70551.4264,05%
Hjørring7962.37510396.34721.101668.98934,30%
Holbæk7892.1399362.13117.890148.0005,77%
København41205.590581.459.68562.6981.235.15611,93%
Maribo61042.17315371.71415.796132.3784,26%
Odense81164.16539609.98939.829273.6696,07%
Præstø7942.03756382.45535.305393.52719,06%
Randers111383.1832510.6345.16786.2173,72%
Ribe8812.64610366.5669.052137.1137,77%
Ringkøbing91273.20582419.28692.878600.81915,80%
Roskilde4561.19518200.8457.725174.57117,55%
Skanderborg7702.04312336.37823.729307.57117,20%
Sorø5932.12813362.52413.121166.5836,21%
Svendborg71043.30118493.71111.517106.7262,94%
Sønderborg3206265118.7262.23029.8714,37%
Thisted7991.90574270.23360.875504.24129,03%
Tønder5367832148.1651.60226.8922,80%
Vejle9932.58915437.8968.320219.4118,54%
Viborg121613.17031450.92726.117254.0318,53%
Ålborg81262.98584467.74169.142413.5728,46%
Åbenrå3205172114.1886.21065.47811,76%
Århus6631.59929306.53128.646172.5766,89%
Dansk Vestindiske Øer31868226.90716.47184.26831,97%
Færøerne74671011.14436510,51%
Grønland11483013.3284093.2592,18%
Slesvig-Holsten1569410184000,00%
DSUK702561.0571654.30273,79%
Denne web side indeholder en oversigt over alle danske Kirkebøger slægtsforskning, slægtsforskning danmark, danske Kirkebøger, Kirkebog oversigt, genealogisk forum, genealogisk forskning, genealogisk søgning